Najpopularniejsze rodzaje kredytów bankowych

Najpopularniejsze rodzaje kredytów bankowych

W momencie, gdy w domowym budżecie brakuje środków finansowych, większość z nas decyduje się na wzięcie kredytu w banku. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ niezbędną w danym momencie kwotę w wielu przypadkach można dostać praktycznie od ręki, wypełniając wniosek kredytowy i przygotowując teczkę niezbędnych dokumentów. W zależności od tego, na co aktualnie potrzebujesz dodatkowej gotówki, możesz wybierać spośród wielu produktów, które oferują banki. Oto najpopularniejsze z nich.

Kredyt gotówkowy

Jest to rodzaj kredytu, który ma na celu zaspokojenie bieżących potrzeb kredytobiorcy. Aby dostać kredyt gotówkowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/ nie musisz dzielić się z bankiem informacją na temat celu, na który zamierzasz go przeznaczyć – w przeciwieństwie do wielu innych kredytów. Środki finansowe, które uda Ci się pozyskać w taki sposób możesz przeznaczyć na remont mieszkania, zakup samochodu, opłacenie bieżących wydatków, czyli tak naprawdę na wszystko, na co masz w danej chwili ochotę.

Bank, w którym otrzymałeś kredyt gotówkowy, nie może sprawdzić, na co wydałeś pożyczone pieniądze, ponieważ przeznaczone są one na dowolny cel. Taki produkt finansowy opiewa zazwyczaj na niezbyt wysokie kwoty i można go spłacić w kilka lub kilkadziesiąt miesięcy – wszystko zależy od potrzeb i możliwości finansowych kredytobiorcy.

Kredyt samochodowy

Choć wspomnieliśmy o tym, że za kredyt gotówkowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/ można kupić samochód, to warto wiedzieć, że banki mają także produkt dedykowany takiej inwestycji. Kredyt samochodowy można oczywiście przeznaczyć jedynie na kupno samochodu, ale nie musi być to samochód prosto z salonu. Za pożyczone pieniądze możesz kupić także auto używane, tym samym oszczędzając sporo pieniędzy.

Kapitał, jaki zaoferuje Ci bank, może być różny. Jeśli nie jesteś wymagającym kierowcą, to kilkanaście tysięcy wystarczy Ci w zupełności, a zabezpieczenie w tym wypadku będzie niewielkie. Sprawa może wyglądać nieco inaczej w przypadku większych kredytów. Wtedy bank może wymagać zabezpieczenia poprzez zastaw rejestrowy czy przywłaszczenie na zabezpieczenie.

Karta kredytowa

Wbrew pozorom karta kredytowa także jest rodzajem kredytu bankowego, z którego Polacy bardzo chętnie korzystają. Z tego rodzaju produktu bankowego można korzystać praktycznie każdego dnia np. podczas dokonywania rezerwacji, zakupu biletów lotniczych czy nawet zakupów w galerii handlowej. Karta kredytowa działa na zasadzie limitu kredytowego, a jego wysokość ustalana jest podczas składania wniosku o tego typu produkt.

Dodaj komentarz