Konto w banku dla młodych – co musisz wiedzieć, zanim je otworzysz?

Konto w banku dla młodych – co musisz wiedzieć, zanim je otworzysz?

W obecnych czasach nikogo już nie powinien dziwić fakt, że nie tylko dorosłe i pełnoletnie osoby posiadają konto bankowe. Dziś, również osoby nastoletnie – przed 18 rokiem życia – posiadają otwarty rachunek w banku, dzięki któremu mogą realizować mobilne płatności.

Wbrew pozorom otworzenie konta bankowego dla młodych osób jest bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu osoby wkraczające powoli w dorosłość, mogą nauczyć się podstawowych zasad gospodarowania własnymi finansami. Oczywiście pod kontrolą rodziców, dzięki temu nastolatek nie jest narażony na popełnienie kosztownego błędu.

Dostępna różnorodność kont bankowych dla młodych

Banki oferują obecnie dość spory wybór produktów finansowych adresowanych do młodych klientów. W większości taka oferta jest skierowana do nastolatków w wieku 13 – 18 lat. W zależności od danej placówki bankowej produkt ten może przybierać różne nazwy. Przeznaczenie takiego konta jest jednak takie samo. Oczywiście poszczególne oferty różnią się pomiędzy sobą. Niektóre z nich są bardziej atrakcyjne, a inne mniej.

Istnieje kilka rodzajów kont w banku dla młodych. Najczęściej nastolatkowie mogą zatem stać się posiadaczami konta standardowego, osobistego lub dedykowanego grupie klientów, którym zależy na utworzeniu subkonta przy rachunku rodziców nastolatka. Jeżeli mamy obawy przed otworzeniem takiego konta bankowego, to nie musimy się martwić. Z uwagi na ograniczone prawo do dokonywania czynności prawnych – otwarcie takiego rachunku w banku wymaga zgody opiekuna prawnego. Dzięki temu nastolatek może swobodnie dysponować zgromadzonymi środkami – pod warunkiem, że rodzic nie zdecydował się na pewne ograniczenia takiego rachunku.

Warto także wiedzieć, że posiadanie konta bankowego dla młodych nie daje możliwości korzystania z produktów oraz usług kredytowych. Jako rodzic możesz zatem spać spokojnie i nie obawiać się nagłych długów zaciągniętych przez nieodpowiedzialnego nastolatka.

Jak znaleźć najlepszą ofertę konta dla młodych?

Różnorodność dostępnych ofert bankowego konta dla młodych powoduje niepewność względem wyboru konkretnej oferty. Wbrew pozorom znalezienie konta w banku dla młodych, które będzie dopasowane do potrzeb nastolatka oraz naszych wymagań, nie jest takie proste.

Jeśli więc masz problem z wybraniem odpowiedniej oferty warto jest skorzystać z internetowego rankingu kont dla młodych. Taki przykładowy ranking znajdziesz na stronie: https://wujeksknerus.pl/ranking-kont-dla-mlodych/. Polecamy Ci skorzystanie z takiego rankingu. Dzięki rzetelnemu i przejrzystemu zestawieniu poszczególnych ofert, znalezienie odpowiedniego konta dla młodych nie przysporzy Ci większego problemu.

Dodaj komentarz