Cięcie laserem blach – jak przebiega i jakie ma zalety?

Cięcie laserem blach – jak przebiega i jakie ma zalety?

Rozwój technologiczny sprawia, że maszyny i narzędzia używane w przemyśle są coraz nowocześniejsze, co przekłada się na to, że procesy produkcyjne przebiegają szybciej i dokładniej. Świetnym przykładem jest tutaj cięcie laserem blach, czyli metoda, która w dodatku jest tania w porównaniu do tradycyjnych metod cięcia. Przeczytaj, jak przebiega laserowe cięcie blach i jakie zalety ma ten sposób obróbki. Zachęcamy do lektury.

Jak wygląda laserowe cięcie blachy?

Jak przebiega cięcie laserem blachy? Jest to proces technologiczny, który jest możliwy dzięki wykorzystaniu energii, jaką daje wiązka laserowa. W miejscach, w których pada laser, dochodzi do skumulowania dużej energii termicznej, co powoduje stopienie lub odparowanie stali. Warto podkreślić, że moc lasera jest niezwykle wysoka, dlatego cięcie laserem blach jest bardzo dokładne i umożliwia uzyskanie naprawdę skomplikowanych kształtów.

Cięcie laserem blach – liczne zalety

Laserowe cięcie blach ma znacznie więcej zalet niż tradycyjne metody cięcia. Przede wszystkim jest bardzo precyzyjne. Przy zastosowaniu tej metody bez problemu można precyzyjnie ciąć blachę i tworzyć niewielkie otwory i szczeliny. Cięcie laserem umożliwia również sporą oszczędność czasu, co wynika z tego, że to jeden z najszybszych sposobów cięcia blachy. Nie jest także drogie, choć to ile zapłacisz, w dużej mierze zależy od materiałów poddanych obróbce, ich grubości i stopnia trudności obróbki. Wiele firm proponuje także atrakcyjniejsze ceny przy większych zamówieniach.

Firma GUBAD zajmuje się cięciem laserowym. Może pochwalić się profesjonalnym zapleczem technicznym i zespołem wyspecjalizowanych pracowników. Opisywana metoda doceniana jest również za to, że narzędzie i materiał nie mają bezpośredniego kontaktu, a to z kolei zmniejsza ryzyko powstania uszkodzeń. Dodajmy do tego, że laser może ciąć rozmaite rodzaje materiałów – blachę, aluminium, stal nierdzewną, miedź i wiele innych. Metoda ta jest chętnie wybierana również przez osoby, którym zależy na ekologii – nie generuje odpadów i minimalizuje emisję gazów. Co więcej, towary finalne nie muszą być poddawane dalszej obróbce, ponieważ cięcie laserowe powoduje, że mają bardzo gładkie i czyste krawędzi.

Cięcie laserem blach najlepiej zlecić firmie realizującej tego typu usługi za pomocą nowoczesnej technologii. Wybierając zaufane przedsiębiorstwo, można osiągnąć naprawdę znakomite rezultaty, a dzięki zaawansowanej technologii – pełną powtarzalność produkcji. Cięcie laserowe polecane jest wszystkim osobom, którym zależy na wysokiej jakości, dbałości o najmniejsze szczegóły i bezpieczeństwie użytkowania zamówionych elementów.

Dodaj komentarz