Zdrowe odżywianie – bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty a

Zdrowe odżywianie – bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty a

Utrzymanie zdrowej diety jest wystarczająco trudne; próbując to robić w trakcie prowadzenia firmy, możemy czuć się niemal niewykonalnie. Przyzwyczailiśmy się do pracy w trakcie lunchu, jedzenia posiłków z automatów i chowania torebek z chipsami w biurku, aby móc bez przeszkód wykonywać swoją pracę. Ale produktywność wymaga zdrowia, a z takimi nawykami żywieniowymi nie pozostaniesz zdrowy na długo. Oto kilka sposobów na dokonywanie lepszych wyborów żywieniowych bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty.

Trzymaj zdrowe przekąski przy biurku

Kiedy jesteś przykuty do biurka, prawdopodobnie sięgniesz po pierwszą przekąskę, jaka wpadnie Ci w ręce. Napakowany harmonogram prawie zawsze będzie skutkował wygodą, więc ułatw sobie zadanie dzięki odrobinie przygotowania i spraw, by zdrowe wybory były również wygodne. Zaopatrz się w takie rzeczy jak orzechy, suszone owoce, wstępnie pokrojone warzywa i hummus, a nawet ciemną czekoladę (na popołudniowe zachcianki). Posiadanie szerokiej gamy zdrowych przysmaków nie tylko da Ci powód do unikania automatu, ale także sprawi, że o wiele łatwiej będzie Ci odmówić słodkich słodyczy, którymi zazwyczaj dzielimy się w biurze.

Zyskaj świeże spojrzenie na dostawy

Dostawa ma złą sławę. Kiedy podnosisz słuchawkę telefonu, aby złożyć zamówienie, zazwyczaj myślisz o tłustych (aczkolwiek pysznych) opcjach, takich jak pizza, chińszczyzna czy tortilla. Jednak istnieją firmy, które mogą dostarczać zdrowe posiłki prosto do domu lub biura za tę samą cenę, co niezdrowe, impulsywnie zamawiane posiłki. Otrzymasz wiele zdrowych opcji, zazwyczaj z zmieniającego się menu, począwszy od sałatek, poprzez kanapki, aż po dania wegetariańskie i wszystko pomiędzy.

Poza korzyściami zdrowotnymi, usługa subskrypcji posiłków pozwoli Ci również zaoszczędzić czas na zakupy spożywcze, planowanie posiłków i przygotowywanie posiłków, dzięki czemu możesz wykorzystać go do pracy w razie potrzeby. Dla nas brzmi to jak win-win-win.

Gotuj partiami (i zaprzyjaźnij się ze swoją zamrażarką)

Prawdopodobnie wracasz do domu po pracowitym dniu w pracy i ostatnią rzeczą, którą faktycznie chcesz zrobić, jest gotowanie. Zamówienie gotowego posiłku wydaje się być czymś naturalnym. Rzeczywistość jest taka, że prawdopodobnie zawsze będziesz wracać do domu z pracy i wolisz opcję relaksu niż cokolwiek innego. Upewnij się, że wybierasz łatwe przepisy na dania, które dobrze się mrożą, a następnie pakuj je w pojemniki na pojedyncze porcje, abyś mógł je złapać w drodze do pracy każdego ranka i na kolację, kiedy wrócisz do domu. Robienie dużych porcji zapewni Ci zdrowe obiady i kolacje na cały tydzień (lub więcej, jeśli je zamrozisz). Jeśli jesteś typem, który nie może jeść tego samego przez wiele dni z rzędu, albo zwiększ liczbę dni gotowania z jednego do kilku, albo przygotuj kilka opcji w dniu gotowania, abyś mógł zmieniać je w ciągu tygodnia.

Dodaj komentarz