Wzywanie pomocy drogowej za granicą – jak to zrobić?

Wzywanie pomocy drogowej za granicą – jak to zrobić?

Każdy kierowca obawia się sytuacji na drodze, w której dochodzi do awarii i unieruchomienia auta. Sytuacja, w której do takiej awarii dochodzi za granicą, może być jeszcze bardziej stresująca, ponieważ najczęściej nie wiemy, jak się wtedy zachować. Zamiast się stresować i nerwowo podchodzić do takiego zdarzenia warto wcześniej dowiedzieć się jak wezwać pomoc drogową za granicą.

Przygotuj się do zagranicznej podróży

Przed podróżą za granicę warto się do tego odpowiednio przygotować. Należy nie tylko oddać auto do przeglądu i zadbać o to, aby nie zepsuło się podczas podróży, ale także wykupić ubezpieczenie assistance. Jeśli będziesz mieć takie dodatkowe ubezpieczenie, to będziesz mieć też pewność, że podczas trudnej sytuacji Twój ubezpieczyciel Ci pomoże. Pakiet assistance może mieć różne dodatkowe usługi, które będą dopasowane do Twoich potrzeb. Może to być np. darmowe holowanie, skorzystanie z lawety, a nawet otrzymanie auta zastępczego, jeśli Twoje nie nadaje się do dalszej jazdy. Ubezpieczenie assitance możesz wykupić wyłącznie na czas podróży lub na dłużej i wybrać usługi, które najbardziej Ci się przydadzą. Będziesz czuł się bezpieczniej z myślą, że możesz skorzystać z pomocy ubezpieczyciela podczas awarii lub kolizji za granicą.

Brak dodatkowego ubezpieczenia a awaria auta za granicą – co zrobić?

Jeśli przed wyjazdem za granice nie pomyślałeś o tym, aby wykupić dodatkowe ubezpieczenie, to pozostaje Ci skorzystanie z usług pomocy drogowej. Usługi niemieckiej pomocy drogowej mogą być o wiele droższe niż w Polsce, dlatego warto poprosić o pomoc firmę, która świadczy usługi za granicą, ale ma siedzibę w naszym kraju. Laweta Magdeburg przyjedzie na miejsce awarii o każdej porze i przetransportuje Twoje auto do Polski.

Wystarczy, że zadzwonisz, powiesz, co się stało i określisz dokładnie, w jakim miejscu się znajdujesz. Czasem może okazać się, że wystarczy naprawa drobnej usterki na miejscu i nie będzie trzeba holować samochodu. Dodatkową zaletą skorzystania z usług Polskiej firmy jest to, że łatwiej będzie nam się dogadać i wyjaśnić, jaki jest problem. Bariera językowa może powodować dodatkowy stres dlatego, jeśli mamy taką możliwość to warto skorzystać z Polskiej pomocy drogowej.

Laweta Magdeburg oferuje nie tylko holowanie i lawetę, ale także pomoc w naprawie drobnych usterek czy też dowiezienie paliwa na miejsce postoju. Możesz liczyć na kompleksową pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji. Jeśli Twoje auto zostało unieruchomione z powodu kolizji, której sprawcą był drugi kierowca, to możesz też liczyć na wsparcie prawne i pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Dodaj komentarz