Tego nie rób, jeśli chcesz być skuteczny w biznesie

Tego nie rób, jeśli chcesz być skuteczny w biznesie

Wiele osób próbuje swoich sił w biznesie i otwiera działalność gospodarczą. Praktyka pokazuje jednak, że tylko nielicznym udaje się odnosić sukcesy na polu biznesowym a pozostali szybko się poddają i wracają na etat. Jeśli chcesz być skuteczny w biznesie wyeliminuj ze swojego życia zgubne nawyki.

Niewłaściwe spędzanie czasu wolnego

Ktoś, kto w czasie wolnym ogląda głównie telewizję, gra na konsoli albo śledzi portale społecznościowe nie ma szans dojścia do czegoś większego. To jak spędzamy czas wolny jest bardzo ważne. Osoby, które osiągają sukces w swoim czasie wolnym są aktywne, uprawiają sport, nawiązują znajomości i rozwijają się poprzez lektury i udział w szkoleniach.

Przesadna konsumpcja

Aby otworzyć swój biznes trzeba mieć oszczędności na start. Osoby, którym nigdy nie udaje się takiego marzenia spełnić mają skłonność do przesadnej konsumpcji, życia ponad stan oraz zaciągania kredytów na cele konsumpcyjne. Tymczasem każda przedsiębiorcza osoba doskonale wie, że najpierw należy płacić sobie czyli odkładać pieniądze na oszczędności i pomnażać je. Jeśli kredyt to tylko inwestycyjny czyli taki, dzięki któremu uda się zarobić dodatkowe pieniądze. Potrzebna jest tu więc pewna samodyscyplina. To, że różne produkty w sklepach wywołują potrzebę ich posiadania, nie oznacza, że od razu trzeba ulegać pokusie.

Nałogi

Polacy mają duży problem z nałogami. Najbardziej powszechne to alkohol, hazard, narkotyki czy uzależnienie od komputera. Cechą wspólną dla wszystkich nałogów jest brak samomotywacji i wewnętrznej dyscypliny, która pozwoliłaby z nimi zerwać. W biznesie potrzebny jest silny charakter, dlatego nałogi raczej nie idą w parze z sukcesami.

Strach przed krytyką

Jest wiele osób, które mają dużą skłonność do oceniania innych i jednocześnie bardzo źle znoszą krytykę własnej osoby. To bardzo zgubna cecha bo każdy z nas potrzebuje informacji zwrotnych. Krytyka ze strony innych osób może być dla nas dobrodziejstwem. Pokazuje ona gdzie mamy słabe strony oraz nad czym musimy popracować. Osoby przedsiębiorcze potrafią otwarcie przyjąć krytykę i wyciągnąć z niej wnioski.

Otaczanie się niewłaściwymi ludźmi

Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby toksyczne, które psują nasze samopoczucie, atakują nas i obniżają motywację. W miarę możliwości kontakty z nimi trzeba ograniczać. Ktoś, kto chce odnieść sukces w biznesie powinien otaczać się osobami podobnymi, bo może się od nich wiele nauczyć. Kontakt z ludźmi biznesu dodatkowo może być motywujący, bo osoby, które osiągnęły więcej ciągną nas w górę.

Dodaj komentarz