Szafa z lustrem- czym się różni od zwykłej?

Szafa z lustrem- czym się różni od zwykłej?

Szafy to nie tylko miejsce na przechowywanie ubrań. Kiedyś zauważono, że ludzie lubią przymierzać ubrania, zaraz po wyciągnięciu ich z szafy. Dlatego wymyślono szafę z lustrem.

Szafa z lustrem- czym się różni od zwykłej?

Od wielu lat, ludzie doceniają praktyczność szafy z lustrem. Meble te zostały spopularyzowane przez kulturę, w filmach główna bohaterka przymierza szybko sukienki na imprezę, która zaraz się zacznie. Widzimy tu główną zaletę takiej szafy – przymierzamy jeden strój i sprawdzamy, czy pasuje na nadchodzącą okoliczność. Jeżeli ubranie nie pasuje, chowamy je do szafy i ubieramy następne. Mając zwykłą szafę w sypialni, a lustro w przedpokoju, bylibyśmy zmuszeni przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego za każdym razem, kiedy chcielibyśmy coś przymierzyć. To niewygodne i zajmuje dużo czasu. Szafy z lustrem pozwolą go zaoszczędzić.

Rodzaje szaf z lustrem

Przeglądając katalog mebli możemy szybko wyróżnić tradycyjne, szafy z lustrem, a także nowoczesne odpowiedniki z przesuwnymi drzwiami.

Klasycznym przykładem mebla tej pierwszej kategorii jest szafa VENEZIA 886K. Wysoki na 220 cm i szeroki na 161 cm mebel, wykończony z drewna pasować będzie do wnętrza w stylu klasycznym. Jest to szafa dwudrzwiowa z lustrem pośrodku, wystarczająca na pomieszczenie ubrań. Natomiast do małych mieszkań nadadzą się szafy obrotowe z lustrem, są one jednodrzwiowe i stosunkowo niewielkie (192 x 57 x 29 cm). Takie szafy od frontu mają lustro a wewnątrz półki oraz garderobę. Innym meblem, pasującym do małego, lecz eleganckiego mieszkania jest szafa PARIS. Jest to mebel w białym kolorze, jego wymiary to: 201 x 63 x 40 cm. Ze względu na biały, matowy kolor i specyficzną formę, szafa PARIS wyglądem przypomina kolumnę. Na jej drzwiach widnieje lustro, a w środku zamontowane są półki.

Jednak najnowocześniejsze szafy lustrzane to szafy przesuwne. Zajmują one najwięcej miejsca (210 x 200 x 61 cm) i ze względu na takie rozmiary znajdą swoje zastosowanie w większych sypialniach. Takie szafy mają olbrzymie lustro na froncie, na którym zobaczymy odbicie całej swojej sylwetki. Jeśli chcemy schować ubrania, które przymierzyliśmy, wystarczy przesunąć masywne drzwi szafy (poruszające się na metalowych prowadnicach). Odsłonimy w ten sposób jej wnętrze. Skrywa ono część garderobianą oraz półki na różne przedmioty. W takiej szafie zmieścimy pokaźną ilość ubrań.

Szafa z lustrem stanowi więc schowek na ubrania, a także pozwala nam się przeglądać i przymierzać ubrania. Możemy łatwo zdecydować, czy trzymamy w niej rzeczy pasujące na co dzień, ubrania na specjalne okazje lub wszystkie razem. Wszystko zależy od wielkości szafy. Życzymy miłego przymierzania i kolekcjonowania ubrań!

Dodaj komentarz