Prawo pracy – kiedy warto skontaktować się z kancelarią?

Prawo pracy – kiedy warto skontaktować się z kancelarią?

Zakres prawa pracy dotyczy zarówno osób zatrudniających, jak i zatrudnionych. Tym samym obie strony mogą znaleźć się w sytuacji, w której będą potrzebowały pomocy prawnej. Nie dotyczy to jedynie nieporozumień, nadużyć czy konfliktów. Dobry prawnik pomoże nam także w przygotowaniu umowy o pracę i negocjacjach dotyczących jej warunków. Warto rozejrzeć się za specjalistą, który posiada doświadczenie w naszej branży. W przypadku kancelarii Piotra Kłodzińskiego będzie to między innymi farmacja i dotyczące jej prawo pracy oraz rynek handlu nieruchomościami www.klodzinskikancelaria.pl.

Zakres prawa pracy

Prawo pracy to szerokie pojęcie, które zgodnie z definicją oznacza zespół norm prawnych, dedykowanych relacjom między pracownikami a pracodawcami. Regulują one między innymi prawa i obowiązki obu stron, a także postępowanie w przypadku sporów lub naruszeń umowy. Wszystkie obowiązujące przepisy są dostępne w zbiorze, jakim jest Kodeks pracy. Najczęściej nie wystarczy nam jednak jego lektura, ponieważ ustawy i regulacje bywają skomplikowane, a ich zastosowania w praktyce są bardzo szerokie. Jeśli prowadzisz firmę, która nieustannie się rozwija, co wiąże się z zatrudnianiem nowych pracowników, pozostań w stałym kontakcie z prawnikiem. Kancelaria Piotra Kłodzińskiego umożliwia swoim klientom zakup pakietu stałej obsługi prawnej. Oznacza on gwarancję pomocy dla twojej firmy i określoną liczbę godzin w miesiącu, przeznaczanych na indywidualną konsultację. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz pomoc prawnika, który dobrze zna twój biznes, co pozwoli mu na udzielenie najlepszych rad.

Konstruowanie dokumentów

Dobry prawnik pomoże ci sporządzić umowę korzystną dla ciebie i twoich pracowników, a co najważniejsze, zgodną z obowiązującymi przepisami. Dzięki temu nie musisz martwić się o prawne podstawy twojej działalności i wiarygodność dokumentów. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do postępowania jednej ze stron, weryfikacja postanowień umowy nie sprawi żadnego problemu.

Wsparcie dla działu HR i PR

Na politykę firmy i jej zgodność z prawem pracy ma wpływ bardzo wiele czynników. Widoczne jest to szczególnie na przykładzie najbardziej rozbudowanych przedsiębiorstw, których znaczną część stanowi dział zarządzania, a także marketingu. Prawnik oferujący usługi z zakresu prawa pracy musi mieć świadomość zmian zachodzących na rynku i specyfiki konkretnej branży. Najczęściej zdarza się bowiem, że umowa z każdą spośród zatrudnianych osób musi wyglądać nieco inaczej. Konieczne jest także sporządzenie odpowiednich regulaminów. W każdej z tych kwestii możesz liczyć na pomoc kancelarii Piotra Kłodzińskiego.

Dodaj komentarz