Pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firmy – dlaczego jest warta uwagi?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firmy – dlaczego jest warta uwagi?

Prędzej czy później niemal każda firma będzie chciała bądź musiała sięgnąć po zewnętrzne finansowanie, czy to w celu uregulowania bieżących zobowiązań (rat, rachunków, należności wobec kontrahentów i nie tylko), czy realizacji inwestycji. Dostępnych opcji finansowania jest obecnie całkiem sporo, ale nie wszystkie są równie dobrze znane.

Wśród występujących na polskim rynku produktów finansowych, z którym warto bliżej się zapoznać, należy wymienić satysfakcjonujące pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm. Co sprawia, że są one godne zainteresowania i czym różnią się one od zobowiązań oferowanych przez banki? Wszystko wyjaśnimy w dalszej części tego artykułu.

Finansowanie pod zastaw jest pozbawione typowych ograniczeń

Uzyskanie finansowania w banku bywa problematyczne dla wielu firm: nowych działalności czy przedsiębiorstw, które natrafiły na trudniejszy okres finansowy. Wynika to z faktu, że z reguły banki opierają decyzję kredytową na dwóch podstawowych czynnikach (przy czym pewne inne pomniejsze kwestie też bywają istotne), a mianowicie zdolności kredytowej i historii kredytowej.

Zbyt niska zdolność kredytowa lub negatywne wpisy w bazach biur informacji gospodarczej znacznie utrudnią uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Udzielenie zobowiązania będzie bowiem postrzegane jako wiążące się z dużym ryzykiem. Jeśli chodzi o pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości, sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Jak sama nazwa wskazuje, są one zabezpieczone zastawem na nieruchomości (prywatnej lub firmowej – obie opcje są możliwe). Zastaw na nieruchomości jest uważany za wysoce pewną formę zabezpieczenia, w znacznym stopniu niwelującą ryzyko związane z pożyczką, dzięki czemu mogą ją uzyskać nawet firmy, które aktualnie znajdują się w trudniejszej sytuacji.

Formalności nie stanowią przeszkody

Pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firmy charakteryzuje się stosunkowo niewielką (w porównaniu do produktów bankowych) ilością formalności. W związku z tym dobrze sprawdzi się ona w przypadku, gdy czas odgrywa dużą rolę i ważne jest, aby pozyskać finansowanie bez zbędnych komplikacji.

Cały proces można jeszcze bardziej uprościć, decydując się na skorzystanie z pomocy eksperta. Specjaliści nie tylko pomogą w odnalezieniu najlepszej w danej sytuacji oferty pożyczki, ale też odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w złożeniu wniosku czy zebraniu niezbędnych dokumentów. Dzięki temu firma będzie mogła skupić się na tym, co najważniejsze, a więc na planowaniu, w jaki sposób spożytkuje pozyskane środki.

Dodaj komentarz