Po czym poznać dobry sklep ogrodniczy?

Po czym poznać dobry sklep ogrodniczy?

Każdy, kto posiada własny ogród, działkę lub uprawia rośliny na balkonie raz na jakiś czas potrzebuje nabyć artykuły ogrodnicze. Podpowiadamy gdzie je znaleźć oraz po czym poznać dobry sklep ogrodniczy.

Gdzie można kupować artykuły ogrodnicze?

Jest, co najmniej kilka miejsc, w których można nabyć artykuły potrzebne na działkę, balkon czy do ogrodu. Swoje pierwsze kroki warto kierować do typowych specjalistycznych sklepów ogrodniczych. Zwykle są to obiekty handlowe o dosyć dużej powierzchni, ze strefą samoobsługową, gdzie można oglądać rośliny. Najbardziej rozbudowana oferta w takich sklepach pojawia się w miesiącach ciepłych a więc od wczesnej wiosny. Przy drogach wyjazdowych możemy także spotkać inny rodzaj sklepów ogrodniczych, gdzie prowadzone są szkółki drzew, iglaków i krzewów ozdobnych. Od kilu już lat, szczególnie w dużych miastach można korzystać z oferty bardzo dużych, sieciowych sklepów ogrodniczych, które często połączone są ze sprzedażą artykułów budowlanych. W sezonie działy ogrodnicze pojawiają się także w części supermarketów. Ponadto sadzonki możemy kupować także na targach, bazarach i sezonowych kiermaszach roślin oraz kiermaszach ekologicznych. Doskonałym uzupełnieniem oferty ogrodniczej są także internetowe sklepy o tym profilu.

Co znajdziemy w sklepie ogrodniczym?

Oferta sklepów ogrodniczych zwykle podzielona jest na mniejsze działy. Znajdziemy tam podłoża, nasiona, sadzonki. Z pewnością kupić będzie można skrzynki, donice i kosze na kwiaty. Dużym wzięciem cieszy się zwykle także dział z narzędziami, na którym można wybrać motyczki, pazurki, szpadle czy grabie. W sklepie ogrodniczym każdy z nas znajdzie także agrowłókniny w różnych kolorach i grubościach. W sezonie na wysiewy kupić można wielodoniczki oraz doniczki biodegradowalne i etykiety dla roślin. Sklepy ogrodnicze o dużej powierzchni mają także w ofercie oprzyrządowanie do nawadniania w tym węże ogrodowe. Bardzo popularnym działem jest strefa z nawozami i środkami ochrony roślin. Równie często ogrodnicy przychodzą do sklepu kupić dobre podłoże. W tym zakresie oferta również jest bardzo bogata bo oprócz ziemi uniwersalnej znajdziemy podłoże do iglaków, storczyków, kompost, obornik granulowany, torf i materiały służące do ściółkowania. Osoby, którym szczególnie zależy na estetyce ogrodów i balkonów mogą nabywać piękne donice, osłonki a także obrzeża i palisady. Bardzo często są tam gotowe ekspozycje, które mogą być dobrą inspiracją podczas tworzenia własnych rabat kwiatowych czy bylinowych.

Dodaj komentarz